Takip Et:

Magento Sunucu ve Hosting

Ana Sayfa Magento Sunucu ve Hosting Çözümleri

Magento için Sunucu ve Hosting Çözümlerimiz

Magento, günümüzün en popüler açık kaynak kodlu ve php tabanlı e-ticaret yazılımıdır. Esnek yapısı, tüm sektörlere uyarlanabilir olması, muazzam temaları ve bitmek tükenmek bilmeyen taleplere karşılık veren modülleri sayesinde, e-ticaret konusunda ciddi düşünen herkesin ilk tercihi magento olmalıdır.

 

Konu e-ticaret olunca seo çok önemlidir. Seo’nun en önemli koşullarından biri, belki de en önemlisi hız kriteridir. Çünkü Google ve diğer arama motorları hız konusuna son derece önem vermektedir.

Magento sistem gereksinimleri itibariyle; teknik özellikleri yüksek, sunucu ve hosting paketine ihtiyaç duyar. Magento E-ticaret uygulamasını, sıradan bir sunucu ve hosting paketinde barındırmak hiç akıllıca bir tercih olmayacaktır. Gerek e-ticaret için vazgeçilmez olan hız ve seo kayıpları yaşamamak, gerekse sistem kilitlenmelerinin önüne geçmek için Magento için optimize edilmiş sunucu ve hosting paketleri tercih edilmelidir. Böylelikle doğal yoldan seo uyumlu bir magento sunucu ve hosting paketine sahip oluruz.

 

Magento için sunucu ve hosting seçiminde, teknik özellikleri yüksek bir sunucu veya hosting paketine sahip olmak tek başına yeterli değildir. Magento’nun sistem gereksinimleri ve ihtiyaç duyduğu modüller dikkate alınarak, sunucu ve apache’nin doğru bir şekilde yapılandırılması son derece önemlidir.

 

Biz müşterilerimize, sadece magento için yapılandırılmış özel sunucu ve hosting paketleri sunuyoruz. Müşterilerimiz adına tüm optimizasyon, güvenlik ve hız ayarlarını yapıyoruz. Müşterilerimizin hedefledikleri kitle ve trafiğe göre alternatif paketler öneriyoruz.

Çözümler

Sizde sorunsuz bir Magento deneyimi yaşamak istiyorsanız, % 100 magento uyumlu sunucu ve hosting paketlerimiz ve avantajlı fiyatlarımız hakkında daha fazla bilgi alabilirsiniz.

  • Magento için yapılandırılmış sunucu ve hosting paketlerimizde e-ticaret sitenizi barındırabiliriz.
  • Size ait sunucuda, magento için gerekli tüm optimizasyonu sağlayabiliriz.
  • Magento web sitenizin, sunucu ile uyumlu ve sağlıklı çalışıp çalışmadığını test edip, geliştirmeler sunabiliriz.
  • Magento hız sorunlarınız için, çözümler üretebiliriz.

Magento Nedir ?

Magento dünyanın en popüler e-ticaret yazılımıdır. 2008 yılında ilk sürümünü yayınlamış ve bugüne kadar 200.000 üzerinde firmaya hizmet vermektedir. Dünya çapında e-ticaret yapan her 4 firmadan 1 tanesi Magento’yu tercih etmektedir.

Kimler Magento'yu Tercih Etmelidir ?

Aslında bu soruya şu şekilde cevap vermek daha doğru olacaktır. Kimler magentoyu tercih etmemelidir. Eğer E-ticarete hobi olarak bakıyorsanız. Asli işinizin bir parçası değilse ve bu iş için bir miktar da olsa para ayıramıyorsanız, hobi olarak diğer e-ticaret yazılımlarını denemelisiniz. Bunun dışında, e-ticaret yapmak isteyen, ciddi hedefleri olan herkes Magento’yu tercih edebilir. Her sektöre özel tema ve çözümleri mevcuttur.

Magento Neden Güçlü Sunucu ve Hosting Paketine İhtiyaç Duyar ?

Magento diğer alternatif e-ticaret yazılımlarına nazaran, daha güçlü donanıma sahip sunucu ve hosting paketine ihtiyaç duyar. Bazı blog ve forumlarda magentonun hantal olduğunu yazanlar bile var. Magento çok güçlü ve esnek bir altyapıya sahiptir. Magentonun tüm özelliklerinden sağlıklı bir şekilde faydalanmak için güçlü bir sunucu veya hosting paketine ihtiyacınız vardır.

Örnek ile açıklayacak olursak, diğer alternatif e-ticaret çözümleri 10 ton taşırken, magento 100 ton rahatlıkla taşıyabilir. Elbette 100 ton taşıyan aracın yakıt tüketimi daha fazla olacaktır. Bu magentonun hantal yapısından değil, güçlü yapısından kaynaklanmaktadır.

Magento'nun İhtiyaç Duyduğu Sistem Gereksinimleri Nelerdir ?

Magento kurulumu yapılacak sunucu ve hosting paketlerinin sağlaması gerekli olan koşullar aşağıdadır.

 

  1. Magento Php ile kodlandığı için Linux tabanlı bir işletim sistemine ihtiyaç duyar. Örneğin: Centos, Ubuntu, Debian
  2. Web Sunucusu olarak ise Apache 2.2 veya 2.4 gereklidir.
  3. Veritabanı için Mysql 5.6 veya 5.7 kullanır. Ayrıca MariaDB ile de uyumludur.
  4. Son güncel sürüm 2.2.6 dikkate alındığında Php 7 ve üzeri versiyonlarına ihtiyaç vardır.
  5. Magento bazı php modüllerine ihtiyaç duyar. Bunların tam listesi aşağıdaki linkte yer almaktadır.

Magento sistem gereksinimleri hakkında daha detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

Haydi Ara

Her zaman bizimle iletişim kurabilirsiniz. Aklınıza takılan ne varsa, sormaktan çekinmeyiniz.

Tel: 0850 840 33 66